°C

Jak oceniamy międzynarodowe reakcje na konflikt w Gazie?

Otwarty Mikrofon
 

Nowa faza konfliktu pomiędzy Arabami a Izraelem przyniosła ponad 200 ofiar - głównie wśród cywilów i destabilizuje sytuację na Bliskim Wschodzie.

Wywołuje również podziały wśród światowej opinii publicznej i polityków.

Eskalacja wojny pomiędzy Hamasem a Izraelem i ostrzał Strefy Gazy wywołały zamieszki na ulicach wielu europejskich miast, w tym ataki na synagogi.

Wezwań do deeskalacji działań wojennych nie przyjmuje do wiadomości – lider partii Likud Benjamin Netanyahu i przywódcy palestyńskiego Hamasu. To oni politycznie najwięcej skorzystali na wzajemnej wymianie ciosów.

W dzisiejszym Otwartym Mikrofonie pytamy o to; Jak oceniamy międzynarodowe reakcje na ten konflikt? Jakie są szanse na jego deeskalację?Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze. 

 

 
 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku