°C

Koń nie powie, że go boli. Dzisiaj po 20:00

Anna Pacewicz fot. archiwum domowe
 

Widziała zbyt dużo okrucieństwa. Szarpanie, bicie, kłucie w brzuch było i jest na porządku dziennym. Dlatego Anka stworzyła stajnię z zasadami, w której nie ma miejsce na przemoc. Jest za to szacunek, wiedza i edukacja.

Anna Pacewicz, dzisiejszy gość magazynu przyznaje, że sama źle traktowała kiedyś konie. Uczono ją by wymuszać siłą na zwierzęciu posłuch. Szarpanie, bicie, kłucie w brzuch było i jest na porządku dziennym. Koń sportowy, za którego właściciel zapłacił sporą sumę, nie ma swobody. Jego życie podporządkowane jest zdobywaniem kolejnych osiągnięć. Dlatego Anka stworzyła stajnię z zasadami, w której nie ma miejsce na przemoc. Jest za to szacunek, wiedza i edukacja.

W rozmowie poruszymy także wątek skandalu, który miał miejsce w czasie tegorocznej olimpiady w Tokio,  podczas której widzowie zobaczyli  jak trenerka niemieckiej zawodniczki pięcioboju nowoczesnego  uderza pięścią konia  o imieniu Saint Boy, żeby zmusić go do przeskakiwania przeszkód.

Rozmowa z Anną Pacewicz:

 

__________________________________________________________________

Małgorzata Biegańska-Hendryk, zoo dietetyczka i behawiorystka zwierząt, która prowadzi bloga koci behawioryzm.pl – dziś rozpoczynamy cykl „ czas świąt z kotem”.  Wspólne ubieranie choinki, strącanie bombek, zjadanie potraw świątecznych, rozpakowywanie prezentów – Jak nie zwariować, gdy nasz kot traktuje przygotowania do świąt jak jedną wielką zabawę?

Rozmowa z behawiorystką:

_________________________________________________________________

„Opowieści dzikiej treści”  – relacje z terenu Piotrka Dziełakowiego,  edukatora, filmowca i wielkiego miłośnika przyrody.

Relacja Piotra:

________________________________________________________________

emisja 8.12.2021 od 20:05 do 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku