°C

KOMUNIKAT 3 (16.07.2018) – Za nami kolejny etap konkursu…

Źródło: C.Galek

Za nami kolejny etap konkursu.

Koleżanki i Koledzy

Reportażystki i Reportażyści

 

Miło nam poinformować, że w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy przygotowywanie prac konkursowych do oceny. Członkowie Jury powinni właśnie otwierać przesyłki z reportażami. Rozpocznie się więc ich przesłuchanie i ocena. Trzeciego września Jury spotka się w siedzibie SDP w Warszawie i nominuje 10 prac do finału konkursu. Sama nominacja będzie już wyróżnieniem, bo autorzy  prac zostaną zaproszeni do udziału w koncercie galowym  gdzie dostaną stosowne dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Natomiast autorzy pięciu najlepszych prac zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami pieniężnymi.

Końcowe wyniki zostaną ogłoszone czwartego października podczas wspomnianej uroczystości w gmachu Filharmonii Zielonogórskiej. Wtedy to za zgodą autorów nominowanych reportaży wybiorę po jednym minutowym fragmencie z każdego. Z tych elementów w drodze twórczej adaptacji powstanie dźwiękowa prezentacja wzbogacona o scalające ją plany dźwiękowe i efekty specjale. Ta konstrukcja stanie się dalej podstawą kantaty radiowej „W drodze do Niepodległej” improwizowanej na scenie na instrumentach elektronicznych przez gwiazdę koncertu Józefa Skrzeka. Jej integralną częścią  jest prezentacja video na dużym ekranie, której elementami będą m. innymi  informacje o tytule audycji-matki, jej autorze i producencie. W ten oryginalny sposób publiczność pozna nominowane audycje i ich twórców.

Jako sekretarz jury stwierdzam, że do konkursu zgłoszono 47 prac. To cieszy i świadczy o dużym potencjale tkwiącym w naszej radiowej „reportażowej rodzinie”, oraz o Waszym zainteresowaniu. Bardzo za nie dziękujemy. 

Listę prac i skład Jury prezentujemy poniżej. Proszę też osoby, które nie załączyły zgody na przetwarzanie ich danych  (RODO) o uzupełnienie tego wymogu wykorzystując gotowy formularz zawarty w poprzednim komunikacie i przesłanie go na adres organizatora- może być skan (jest on też do pobrania poniżej).

 

Życzę powodzenia  i pozdrawiam reportażowo

sekretarz konkursu

Cezary Galek

 

Niepodległa JURY

Niepodległa SPIS AUDYCJI

Niepodległa Klauzula (RODO)

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.