°C

KOMUNIKAT 1 (12.06.2018) PRZYPOMNIENIE

Fot. Pixabay

Koleżanki i Koledzy dziennikarze, Reportażyści

 Przypominamy o nowym konkursie- jeszcze tylko do końca miesiąca czekamy na zgłoszenia prac.

   Będzie on formą uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jednocześnie pozwoli  docenić naszą „pracę u podstaw” wykonywaną na co dzień w redakcjach. Bo przecież reportaże i audycje dokumentalne nie powstają wyłącznie z okazji organizacji konkursów, czy też obchodów kolejnych rocznic. Są integralną częścią ramówek tworzonych na co dzień dla naszych słuchaczy. Dlatego z równym zainteresowaniem czekamy na prace przygotowane niedawno, jak  i te, które powstały i były wyemitowane w ciągu ostatnich pięciu lat. Ich tematyka powinna dotyczyć wybranych aspektów polskiej drogi do niepodległości rozumianej całościowo tzn. dotyczącej różnych procesów historycznych, społecznych i politycznych mających wpływ na dzisiejszy stan rzeczy ukazując postawy, fakty i wynikające z tego konsekwencje. Chcemy, jak to w reportażu, aby procesy historyczne były tłem dla ukazania ludzkich emocji i postaw wobec trudnych życiowych wyborów i zdarzeń.

  Zakładamy, że w konkursie, ze względu na tematykę i okrągłą rocznicę, pojawi się wiele audycji, dlatego określiliśmy możliwość zgłoszenia przez jednego autora nie więcej niż jednej. Prace oceni Jury, do którego zaprosiliśmy gwarantujące wyskoki poziom merytoryczny werdyktu, znane i uznane reportażystki: Janinę Jankowską, Irenę Piłatowską i Annę Sekudewicz, oraz przedstawicieli naszych Patronów i Instytutu Pamięci Narodowej. Gwarantowana przez organizatora wysokość nagród regulaminowych to:  I- 7000 PLN, II- 4000 PLN, III- 2000 PLN. Nagrodę specjalną w wysokości 5.000 PLN potwierdziła KRRiT natomiast zielonogórska Rada Miasta funduje koleją w wysokości 2.000 PLN. Ilość i wysokość nagród może jeszcze ulec zmianie (oczywiście tylko na lepsze).

   Koncert Galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 04 X 2018 w Sali Filharmonii Zielonogórskiej. Wystąpi legendarny polski muzyk instrumentalista, założyciel i lider grupy SBB Józef Skrzek, który obok swoich najlepszych kompozycji wykona przygotowaną wraz ze mną suitę radiową pt.” W drodze do niepodległej” złożoną z fragmentów nominowanych do finału konkursu audycji (oczywiście za zgodą autorów). Będzie to forma artystycznej prezentacji autorów i ich dzieł przed ogłoszeniem werdyktu Jury.

   Wszystkie podstawowe informacje konkursowe znajdują się w regulaminie na stronie internetowej Radia Zachód,.Tu też obok  można pobrać kartę zgłoszenia audycji. Konkurs i gala są moim autorskim projektem więc będę dbał o właściwe przygotowanie projektu i jego przebieg. Pytania proszę zatem kierować na  mój adres mailowy: c.galek@zachod.pl albo telefonicznie: 601349460.    POZDRAWIAM                                                                                                                                                                                                           

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku