°C

Komu zależy na ograniczeniu roli mediów publicznych w Polsce?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę na mocy której zrekompensowany zostanie brak wpływu z abonamentu dla mediów publicznych. Na funkcjonowanie kilkudziesięciu ogólnopolskich i regionalnych kanałów radia i telewizji przeznaczono 2 mld. złotych. To środki, które pozwolą na realizowanie założeń programowych i misyjnych w kolejnym roku.

Brak tych pieniędzy oznaczałby marginalizację, a nawet likwidację nadawców publicznych oraz dominację na rynku mediów komercyjnych, powiązanych z kapitałem zagranicznym.

Mimo to, opozycja stosując demagogiczną retorykę próbuje narzucić narrację o konieczności przeznaczenia medialnej rekompensaty na inne cele, np. na ochronę zdrowia.

Co sądzicie Państwo o tej nomen omen medialnej burzy? Komu zależy na ograniczeniu roli mediów publicznych w Polsce? Czy dostrzegamy zagrożenie związane z brakiem silnych, publicznych środków masowego przekazu? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Czy komu zależy na ograniczeniu roli mediów publicznych w Polsce❓ Czy widzicie zagrożenie związane z brakiem publicznych środków masowego przekazu❓ Zapraszamy do udziału w audycji oraz do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 18 lutego 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku