°C

Kolejne majowe muzyczne nowalijki!

Mariusz Wawrzyńczyk
 

W tym tygodniu o swoją obecność w Liście zawalczą nagrania Mariusza Wawrzyńczyka, Declana J Donovana, grup Welshly Arms i The Score oraz niecodziennego duetu Kelly Clarkson i Zaz!

MARIUSZ WAWRZYŃCZYK Chcę Ci Powiedzieć

‚Chce Ci Powiedzieć’ to wakacyjna propozycja zwycięzcy 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty, który w 2018 roku wydał swój debiutancki krążek pt. Zawsze Pod Wiatr’.

Piosenka powstała we współpracy z producentem, kompozytorem i wieloletnim przyjacielem Artysty Marcinem Błądzińskim. Jest zwiastunem nowej płyty piosenkarza, której premiera jest przewidziana na 2021 r. Mocniejsze i drapieżne brzmienie, to nowy etap w solowej twórczości wokalisty. 

 

DECLAN J DONOVAN Tangerine Skies

Declan był jedynym Artystą, któremu udało się w zeszłym roku zagrać na BBC Music Biggest Weekend bez kontraktu z wytwórnią. Dzięki temu wystąpił na scenie razem z Taylor Swift, Florence + The Machine i wieloma innymi gwiazdami. Jego utwory stawały się przebojami radiowymi, a 5 debiutanckich kawałków zdobyło łącznie ponad 60 milionów odtworzeń. 

 

 

WELSHLY ARMS Stand

Autorzy uwielbianego w Polsce hitu ‚Legendary’ zaprezentowali nowy utwór ‚Stand’. Premierze singla towarzyszy oświadczenie od grupy:
– Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy zjednoczenia. „Stand” to nasz apel, by reagować na kryzysy mniejsze i większe. Mamy nadzieję, że w obecnej sytuacji zaczniemy burzyć mury, którymi oddzieliliśmy się od sąsiadów z różnych powodów – czy to poglądów politycznych, czy społecznych. Nie zgadzając się na uprzedzenia i nierówności, które są współczesną plagą, możemy wspólnie stworzyć spokojny, bardziej sprawiedliwy świat. Taki zamysł towarzyszył nam przy tworzeniu nowego kawałka. Płynie w nas ta sama krew. Stańmy więc razem w tej walce, ramię w ramię – Welshly Arms. 

 

 

THE SCORE Best Part

The Score serwują nam nową singlową propozycję ‚The Best Part’.

 

 

KELLY CLARKSON; ZAZ I Dare You (Appelle Ton Amour)
Laureatka Grammy, światowa gwiazda popu Kelly Clarkson ujawniła nowy singiel ‚I Dare You’, sensacyjny hymn pełen miłości i pozytywnej energii.

Piosenka pojawia się wraz z pięcioma duetami w różnych językach. Do Clarkson dołączyli Zaz (we francuskim ‚Appelle Ton Amour’), Faouzia (w arabskim ‚كنتحداك’), Blas Cantó (w hiszpańskim ‚Te Reto A Amar’), Glasperlenspiel (w niemieckim ‚Trau Dich’) i Maya Buskila (w hebrajskim ‚בוא נראה’). Zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami, Artystka postanowiła zaśpiewać ‚I Dare You’ ze wspomnianymi Artystami, łącząc się z nimi wirtualnie. 

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku