°C

„Kocur” znów w akcji. Tym razem zajął się piłkarzami z Czarnych Żagań

Fot. Artur Marciniszyn
 

Artur Marciniszyn, czyli KOCUR1 urodził się w Żaganiu, mieszka w Żaganiu i - choć murale malował w różnych miastach Polski - właśnie w Żaganiu skończył już trzeci - na stadionie Czarnych Żagań.  To kolejny wspólny projekt z Łukaszem Gierlakiem.

 
Siebie przedstawia tak: KOCUR1 – Artur Marciniszyn – jest polskim artystą, urodzonym w roku 1985, w Żaganiu. Wywodzi się z graffiti i street artu. W roku 2000 powstała jego pierwsza grupa Beplus Crew. Inspiruje go abstrakcja geometryczna, architektura, urban art, proste kreski, ostre kształty, litery. Jego malarstwo jest subiektywną wizją miejskiej infrastruktury, zatłoczonej przestrzeni, szybkiego życia, nieuchronności przemijania, ale również głębokiej wiary w istnienie świata duchowego, życia wiecznego i dążeniem do niego. Obecnie posługuje się wieloma technikami malarskimi, a nośnikami jego prac są zarówno mury, jak i płótna. Organizator i uczestnik wielu graffiti jam’ów.”
 
My tymczasem podglądaliśmy go w pracy, na stadionie.
 
 
A w nagraniu wykorzystaliśmy piosenkę grupy SNB napisaną specjalnie dla Czarnych Żagań. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku