°C

Koci problem w ROD

koty_Leśna_Polana_ROD fot. Dorota Hanuszewska
 

Zarząd ROD „Leśna Polana” zwrócił się w kolejnym już piśmie do hodowców kotów na terenie działek, by do 31 maja tego roku usunęli koty z terenu ROD.
Szkopuł w tym, iż na terenie wspomnianych działek nie znajduje się ani jedna zarejestrowana hodowla kotów. Są natomiast koty wolnobytujące dokarmiane przez działkowców.

Koci problem, to od lat powracająca na wiosnę kwestia, z którą działkowcy nie potrafią sobie poradzić. 

„Niniejszy apel jest już trzecią próbą zarządu, w imieniu 150 działkowców do uregulowania tego problemu. Poprzednie pisma zostały zlekceważone i Zarząd został zgłoszony w dniu 22 maja 2016r. roku na Policję pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami”.

 

Czy działkowcy mogą legalnie usunąć wolnobytujące koty z działek?

Jaki status mają koty dzikie?

Czy koty powodują pojawianie się innych zwierząt na działkach – na przykład dzików?

Dokarmianie kotów dzikich na działkach jest szkodliwe i zabronione regulaminem działkowym. Ale czy jest zgodne z Ustawą o Ochronie zwierząt?

 

Dzisiaj po 20:00 w magazynie Między Nami Zwierzętami

Edmund Prekurat z Zarządu ROD „Leśna Polana”

Pani Dorota Hanuszewska, kocia karmicielka,  ma działkę na „Leśnej Polanie” od 22 lat.

Piotr Brzozowski, rzecznik i członek zarządu okręgowego PZŁ.

Małgorzata Biegańska-Hendryk – behawiorystka kotów, technik weterynarii, autorka książek, przez wiele lat wolontariuszka w organizacjach działających na rzecz wolnobytujących kotów.

Podcasty część I:

Część II rozmowy:

21:45 Piotr Dziełakowski, fotograf, filmowiec, miłośnik przyrody i edukator 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku