°C

Kluczowe inwestycje sektora publicznego

fot. Pixabay
 

Rząd i kontrolowane przez skarb państwa spółki informują o postępach w kluczowych inwestycjach infrastrukturalnych. Niektóre są w fazie projektowania inne już dalece zaawansowane. Spośród najważniejszych należy wymienić między innymi przekop Mierzei Wiślanej czy budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale nie tylko.

Trwają prace przy budowie międzynarodowej trasy „Via Carpatia”, który polską ścianą wschodnią połączy północ z południem Europy. Sukcesy odnoszą Polskie Linie Lotnicze LOT, które zwiększają zyski i inwestują, np. wykupując niemieckiego przewoźnika. Bardzo dobrymi wynikami chwali się PKN Orlen, który wkrótce ma przyłączyć Grupę Lotos. 

W Otwartym mikrofonie pytamy o Państwa ocenę inwestycji sektora publicznego. Jakie oprócz podanych kierunków rozwoju polskiej gospodarki wskażecie Państwo do realizacji rządzącym. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku