°C

Kameralnie w Drezdenku

foto: Adam Król
 

W Drezdenku trwają  jubileuszowe XXV Letnie Spotkania Kameralne, które organizuje od początku Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej "Sauerianum" w Drezdenku.

Wczoraj odbył się już trzeci – z sześciu – zaplanowanych koncertów. Melomani usłyszeli znakomitych młodych śpiewaków: Szymona Mechlińskiego i Piotra Buszewskiego, którym przy fortepianie towarzyszyła Joanna Zaremba.

Artyści wykonali między innymi utwory mniej znanych, ale znakomitych polskich kompozytorów: Franciszka Mireckiego i Henryka Jareckiego. Poza tym w programie Verdi, Moniuszko, Bizet, Statkowski.
 
A na koncert wybrał się z mikrofonem Adam Król
 
 
Następne koncerty w ramach festiwalu już w trzy kolejne czwartki. Początek o godzinie 19.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. Wstęp wolny. Informacji o festiwalu można szukać na zachod.pl

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku