°C

Joanna Korbal – jak „czytać” psa?

Joanna Korbal fot. archiwum domowe
 

Rozmawiamy o psach, ich sposobie odczuwania, o pracy z nimi i naszych błędach, które burzą wspólną relację.

Gościem MNZ jest Joanna Korbal – Instruktor Szkolenia Psów, Behawiorysta, Zoopsycholog.

Jak sama o sobie pisze – jej życie jest nieodłącznie związane z psami i to właśnie większość czasu spędza z nimi na spacerach i treningach.

Zajmuje się głównie frisbee i agility, ale również  z obedience.

Przygoda z dogfrisbee swoje początki miała w 2009r. W 2011r. zadebiutowała na zawodach frisbee DCDC we Wrocławiu razem z Lakim – kundelkiem, jej pierwszym „psim sportowcem”, który trafił do niej ze schroniska. Wybrany przypadkowo spośród wielu, pies początkowo z wieloma problemami. Praca z nim nauczyła ją bardzo dużo w zakresie motywacji, radzenia sobie z agresją, samokontroli, odpowiedniego podejścia do psa podczas treningów, planowania sesji i jeszcze w wielu innych kwestiach.

Podcasty do posłuchania:

Początek jest zawsze interesujący – co sprawia, że wybieramy właśnie taką swoją życiową drogę? Co sprawiło, że zaczęła  pracować z psami?

O metodach siłowych z pracy z psami.

Jakim zwierzęciem jest dla Pani pies?

Porozmawiajmy o psich emocjach i ludzkich emocjach. O jakich emocjach mówimy mając na myśli psy?

Najważniejsze  komendy, które powinien znać pies i opiekun?

Najważniejsze błędy jakie popełniamy w komunikacji z psem?

__________________________________________________________

Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka zwierząt, autorka książek o kotach, dziś w rozmowie o  błędnych przekonaniach opiekunów kotów na temat zachowań ich zwierząt.  Przykłady, z którymi wciąż spotyka się znawczyni kotów.

Rozmowa

___________________________________________________________

Piotr Dziełakowski, edukator i filmowiec opowiada o przyrodzie, zwierzętach i ekosystemach.

Relacja

Emisja 13 października od 20:05 – 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku