°C

„Jesteśmy częścią natury”- reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko dziś po 18.00

SITAK
 

Wracamy do tematu. Marta Jermaczek-Sitak z wykształcenia jest ekolożką, skończyła biologię. Często przez dzieci i współpracowników nazywana jest ciotką od przyrody.

Ale przyroda to szerokie pojęcie, to również dużo fizyki (astronomia!) i chemii, sporo geografii. Interesuje się też literaturą, pisze i chętnie proponuje dzieciom  dobrą poezję, zabawy i zadania literackie.

Najbardziej lubi, gdy jej dzieci uczą się same. Czasem wystarczy wziąć je do lasu albo wejść na drzewo. W swobodnej zabawie jest ogromny, niedoceniany potencjał i mądrość. A szczególnie gdy dzieje się to w kontakcie z przyrodą, której deficyt współcześnie  jest zauważalny. Natura bez człowieka da sobie radę, odwrotnie z pewnością nie. Jak wychowywać dzieci aby nie utraciły kontaktu z naturą, jak dorośli ten kontakt mogą odzyskać? 

Z rodzinnego albumu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku