°C

Jerzyki, szerszenie i kot Stefan

Kot Stefann fot. M.Biegańska-Hendryk

W pierwszy dzień maja proponujemy Państwu czas spędzony w gronie ptasich lotników, kota Stefana i żurawi... O owadach żądlących zdecydowanie lepiej posłuchać w radiu, niż spotkać się z nimi oko w oko podczas majówki na świeżym powietrzu.

 

Ewa Burda – ornitolożka z Ptasiego Azylu przybliży nam gatunek najlepszych lotników wśród ptaków. Nazywane tez chuliganami przestworzy, spędzają w powietrzu większość swojego życia. Potrafią pić, jeść i kochać się w locie. Jerzyki są najlepsze – twierdzi ornitolożka.

Dobrze wiedzieć jednak co nas żądli, kąsa i gryzie. Sebastian Pilichowski, edukator przyrodniczy opowie o owadach, których strategią obronną jest używanie żądeł. Czy prawdą jest, że człowiek umiera od ataku trzech szerszeni? Dlaczego osa może nas żądlić kilka razy a pszczoła umiera od pierwszego razu? I dlaczego tak małe i delikatne owady jak komary są w stanie pokonać człowieka w nierównej walce?

 

Jak pomóc pupilowi, który został użądlony? Lekarz weterynarii Anna Michalska

Małgorzata Biegańska-Hendryk –  technik weterynarii, behawiorystka kotów i doradca żywieniowy zwierząt – podzieli się historią kota Stefana, który stał się inspiracją do powstającej właśnie książki. Jaką rolę odegrała  w życiu Stefana i odwrotnie, co Stefan zmienił w  życiu Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk dziś po 21:15

 

 

Na zakończenie audycji Piotr Dziełakowski, fotograf przyrodniczy, jak co tydzień sprawi, że na nowo pokochamy przyrodę.

Radio Zachód na 103 i 106 FM, 1 maja 2019r. godzi. 20:00 do 22:00

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.