°C

Jerzyki, szerszenie i kot Stefan

Kot Stefann fot. M.Biegańska-Hendryk

W pierwszy dzień maja proponujemy Państwu czas spędzony w gronie ptasich lotników, kota Stefana i żurawi... O owadach żądlących zdecydowanie lepiej posłuchać w radiu, niż spotkać się z nimi oko w oko podczas majówki na świeżym powietrzu.

 

Ewa Burda – ornitolożka z Ptasiego Azylu przybliży nam gatunek najlepszych lotników wśród ptaków. Nazywane tez chuliganami przestworzy, spędzają w powietrzu większość swojego życia. Potrafią pić, jeść i kochać się w locie. Jerzyki są najlepsze – twierdzi ornitolożka.

Dobrze wiedzieć jednak co nas żądli, kąsa i gryzie. Sebastian Pilichowski, edukator przyrodniczy opowie o owadach, których strategią obronną jest używanie żądeł. Czy prawdą jest, że człowiek umiera od ataku trzech szerszeni? Dlaczego osa może nas żądlić kilka razy a pszczoła umiera od pierwszego razu? I dlaczego tak małe i delikatne owady jak komary są w stanie pokonać człowieka w nierównej walce?

 

Jak pomóc pupilowi, który został użądlony? Lekarz weterynarii Anna Michalska

Małgorzata Biegańska-Hendryk –  technik weterynarii, behawiorystka kotów i doradca żywieniowy zwierząt – podzieli się historią kota Stefana, który stał się inspiracją do powstającej właśnie książki. Jaką rolę odegrała  w życiu Stefana i odwrotnie, co Stefan zmienił w  życiu Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk dziś po 21:15

 

 

Na zakończenie audycji Piotr Dziełakowski, fotograf przyrodniczy, jak co tydzień sprawi, że na nowo pokochamy przyrodę.

Radio Zachód na 103 i 106 FM, 1 maja 2019r. godzi. 20:00 do 22:00

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka