°C

„ Jej portret”- reportaż Elżbiety-Wozowczyk Leszko

LESZKO
 

Premiera w środę po 18.00.

Pracownie plastyczne w budynkach przy ulicy Wyspiańskiego w Zielonej Górze były i nadal są świadkami artystycznych zmagań zielonogórskich malarzy.

W miejscu, gdzie kiedyś tworzył Klem Felchnerowski, a od kilkudziesięciu lat swoje sztalugi rozkłada Bożena Cajdler-Gruszkiewicz, nie sposób nie rozmawiać o sztuce. Patrząc na wiszące na ścianach obrazy przywołujemy wspomnienia czasu, miejsca i emocji zatrzymanych w mistrzowskich pociągnięciach pędzlem.

Bożena Cajdler-Gruszkiewicz jest częścią ciekawego środowiska artystycznego winnego grodu. Jej obrazy można oglądać w Muzeum Ziemi Lubuskiej, Bibliotece Norwida, Galerii Pro Arte, są też częścią prywatnych zbiorów miłośników sztuki. Przy filiżance kawy opowie o sobie, rodzinie, przyjaciołach i tym, co sprawia, że sięga po farby i staje przed sztalugą.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku