°C

Jakie młodzieży chowanie?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” - te słowa skreślił kanclerze wielki koronny Jan Zamoyski w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej w 1600 roku. Choć akademia została zlikwidowana przez austriackich zaborców w 1784 roku, pytanie zawarte w tym motcie pozostaje wciąż aktualne.

Wiele napisano i powiedziano już o problemach młodzieży i opinie są skrajne. Z jednej strony słychać krytykę tego jaka ona jest. Z drugiej nadzieję, że to do niej będzie należeć nasza przyszłość a młodość i dorosłość od zawsze przecież stanowiły różne światy.

Dziś w Otwartym Mikrofonie pytamy: Jaka jest w Państwa ocenie współczesna młodzież? Jak widzimy jej zmagania, ideały i dążenia? Jak pomóc młodym ludziom w ich wielkich i małych wyborach? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:15 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Jaka jest według Was współczesna młodzież? Jak widzimy jej zmagania, ideały i dążenia? Jak pomóc młodym ludziom w ich wielkich i małych wyborach? Czekamy na Wasze opinie

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 30 września 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku