°C

Jakie dodatkowe działania, aby wesprzeć firmy w czasie pandemii?

Otwarty Mikrofon
 

Koronawirus to nie tylko zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, ale również realne uderzenie w gospodarkę. Małe i duże firmy już odczuwają efekt spowolnienia, ograniczają działalność, a niektóre wręcz ją wstrzymują. Kryzysowi chce przeciwdziałać rząd.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił warty 212 mld. zł, plan tzw. tarczy antykryzysowej – pakietu wsparcia dla biznesu. To różnego rodzaju ulgi, gwarancje, rekompensaty i mikropożyczki, które mają pomóc przetrwać przedsiębiorstwom czy nawet jednoosobowym firmom.

Jednocześnie rząd wzywa samorządy do rezygnacji z części lokalnych podatków i opłat jak np. strefy parkingowe, by ulżyć biznesowi i mieszkańcom.

Jak oceniamy te działania? Jakie jeszcze działania może podjąć rząd i samorząd by wesprzeć firmy w czasie pandemii koronawirusa? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Jakie jeszcze działania może podjąć rząd i samorządy by wesprzeć firmy w czasie pandemii? Jak oceniamy dotychczasowe aktywności? Zapraszamy do dyskusji telefonicznej i internetowej w Otwartym Mikrofonie 📞📻⌨

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 19 marca 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku