°C

Jaki naprawdę jest nasz stosunek do osób niepełnosprawnych?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Zwolennicy usuwania ciąży zagrożonej wadami genetycznymi przekonują, że tym rozstrzygnięciem odbiera się prawa kobietom. Jednocześnie niewiele mówi się o prawach i ochronie życia osób niepełnosprawnych.

Jak mówi statystyka, kilkadziesiąt procent dokonywanych z tej przesłanki aborcji dotyczy możliwych urodzeń dziecka z zespołem Downa.

Czy protesty, których jesteśmy świadkami nie depczą godności osób niepełnosprawnych? Jaki naprawdę jest nasz stosunek do niepełnosprawności? A jak czują się dziś osoby, które jeszcze niedawno przekonywano, że wszyscy jesteśmy im winni zrozumienie i tolerancję, podczas gdy dziś słyszą, że życie z defektem genetycznym, nie ma podlegać ochronie prawnej? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie, za pomocą Facebooka i Twittera.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku