°C

Jaka powinna być polska armia?

Otwarty Mikrofon
 

Wczoraj wicepremier Jarosław Kaczyński i minister Mariusz Błaszczak przedstawili najważniejsze założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny. Jest w niej zapowiedź znacznej liczebnej rozbudowy polskiej armii, określenie trybu finansowania jej rozwoju i zwiększenia budżetu na obronność.

Ustawa przewiduje wprowadzenie dobrowolnej służby wojskowej i odtwarzanie rezerw kadrowych.

Rozbudowa polskich sił zbrojnych jest odpowiedzią na zachodzące dynamicznie zmiany geopolityczne i wzrost zagrożenia Polski ze strony Federacji Rosyjskiej.

W obliczu zagrożenia konwencjonalną wojną nowej generacji Polska musi zwiększyć u własnych sił zbrojnych zdolność odstraszania na wschodniej flance NATO. W Otwartym Mikrofonie pytamy; Jaka powinna być polska armia? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku