°C

Jaka jest prawdziwa twarz Platformy?

Otwarty Mikrofon. Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
 

Platforma Obywatelska znów chadecka i katolicka. Takie wrażenie można było odnieść po wystąpieniu Donalda Tuska w Płońsku. W sobotę podczas konwencji Platformy Donald Tusk ciepło wyrażał się o wierze katolickiej i polskiej tradycji.

To całkowita zmiana narracji, po słynnych słowach choćby Sławomira Nitrasa o „opiłowywaniu katolików”, czy wypowiedzi Klaudii Jachiry atakującej pamięć o kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Jaka jest więc prawdziwa twarz Platformy? Ta, która uderza w Kościół i katolików, ta która wspiera marsze popierające aborcję i aktywnie atakuje kościelne budynki, czy ta, która głosami Tuska kreśli znak krzyża na chlebie?

Czy zatem zachowanie Donalda Tuska to tylko gra marketingowa mająca zwiększyć poparcie polityczne, czy też faktyczny początek skrętu w prawą stronę sceny politycznej? O to pyta dziś Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku