°C

Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF w Polsce?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Afrykański pomór świń rozprzestrzenia się wśród dzików w zachodniej Polsce. Polscy hodowcy apelują o zdecydowane działania państwa - także jeśli chodzi o odstrzał dzików, których pogłowie w Polsce jest rekordowo wysokie. Rolnicy zwracają uwagę, że niektóre skupy żywca już wykorzystują sytuację i zaniżają ceny. Innego zdania są są miłośnicy zwierząt.

Grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt ustawy, która ma m.in. zakazuje celowego utrudniania lub uniemożliwiania polowań osobom postronnym oraz umożliwia w sytuacjach kryzysowych odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, pograniczników i żołnierzy, a także powoływanie Łowczego Krajowego przez ministra środowiska.

Niemcy, po rekordowym odstrzale dzików w sezonie 2017/2018 także szykują środki zaradcze – władze Brandenburgii zdecydowały o postawieniu na granicy polsko-niemieckiej 120km płotu, który ma utrudnić migrację dzików.

Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF w Polsce? Jak widzą Państwo działalność miłośników przyrody sprzeciwiających się redukcji populacji zwierząt przenoszących ASF? Kto powinien rekompensować straty ponoszone przez hodowców trzody chlewnej? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF? Jak odbieracie działalność miłośników przyrody sprzeciwiających się redukcji…

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 18 grudnia 2019

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku