°C

Jak uzdrowić sytuację Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze? [WIDEO]

 

Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze, największy w Polsce szpital psychiatryczny ma problemy finansowo-kadrowe. Brakuje tu specjalistycznej kadry i pieniędzy. Na co dzień placówka opiekuje się około 70 podopiecznymi z całej Polski. To m.in. dzieci z zaburzeniami psychicznymi czy po próbach samobójczych.

Placówka w Zaborze cierpi na brak kadry. Trudną młodzież dogląda siedmiu lekarzy. Ponadto placówka specjalistyczna jest niedofinansowana na poziomie około 40%. Najwięcej pieniędzy pochłaniają wynagrodzenia, remonty i bieżąca działalność, czyli catering dla podopiecznych oraz rachunki, m. in. za ogrzewanie.

Dziś o trudnej sytuacji Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze będą mówić w programie Radio Zachód Interwencje:

JOANNA BRANICKA – rzecznik prasowy lubuskiego NFZ-tu
ANDRZEJ ŻYWIEŃ – dyrektor Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze
TOMASZ WRÓBLEWSKI – dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim
JANUSZ ŻYCZKOWSKI – redaktor naczelny Gazety Lubuskiej
ALEKSANDRA MROZEK – radna sejmiku, Samorządowe Lubuskie
ANNA CHINALSKA – radna sejmiku, PSL

Radio Zachód Interwencje dziś o 14:15 na 103 i 106 fm. Zaprasza Piotr Kuśnierz.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku