°C

Jak skutecznie walczyć z otyłością i piciem alkoholu?

Co jak zdrowie otyłość
 

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że podwyższoną masę ciała ma blisko 2 mld ludzi na świecie; każdego roku odpowiada ona za blisko 3 mln zgonów. W ciągu ostatnich 40 lat populacja osób otyłych zwiększyła się prawie trzykrotnie.

Podobnie jest w naszym kraju. „Na podstawie prowadzonych w Polsce badań nadwagę i otyłość ma obecnie co drugi Polak. Problem w tym, że tylko niespełna 40 proc. naszych rodaków dostrzega ten problem i jedynie co trzeci jest aktywny fizycznie. Ministerstwo zdrowia przygotowało projekt podnoszące opłaty napojów zawierających znaczne ilości cukru i niektórych alkoholi .

Goście audycji: prof. Piotr Kułyk, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UZ oraz Piotr Bromber, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Dla zdrowia warto ograniczać cukier w diecie

Nadmierne spożycie cukru to przyczyna insulinooporności, cukrzycy, nadwagi i otyłości oraz szeregu innych problemów zdrowotnych. Jest prosty sposób na radykalne ograniczenie cukru w diecie, dzięki czemu zyskać możemy nie tylko szczuplejszą sylwetkę. Dlaczego akurat słodzone napoje warto wyeliminować? Jest to stosunkowo proste, nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi i pozwala znacznie ograniczyć ilość cukru w diecie. We współczesnym świecie całkowita rezygnacja z cukru dodawanego do różnych niekoniecznie słodkich smakołyków jest bowiem trudna – zawarty jest w szeregu produktów spożywczych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku