°C

Jak sądzić i karać za najcięższe zbrodnie?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Wielka tragedia na Dolnym Śląsku. Spokojną dotąd wsią wstrząsnął okrutny mord na 10-letniej dziewczynce, która nigdy nie wróciła ze szkoły do domu. 22-latek, jak się okazuje znajomy rodziny, podejrzewany o ten bestialski czyn, zostaje ujęty wczoraj.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jeszcze na etapie poszukiwań sprawcy mówił, że za ogromną krzywdę dziewczynki, należy się najsurowszy wymiar kary, którą byłaby kara śmierci. W tej sytuacji – w ocenie ministra – kara najsprawiedliwsza.

Kilka dni temu znowelizowany został polski Kodeks Karny. Za najcięższe zbrodnie wprowadzono karę bezwarunkowego dożywocia (tj. bez prawa do warunkowego przedterminowego zwolnienia). Nowelizacja czeka na podpis prezydenta, a przeciw stosowania w systemach prawnych tego wymiaru kary opowiada się m.in. Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Jak sądzić i karać za najcięższe zbrodnie? Kiedy powinien być stosowany najwyższy przewidziany polskim prawem wymiar kary? Jak w takich drastycznych sytuacjach zadośćuczynić potrzebie sprawiedliwości? Pamiętając o głośnej sprawie Tomasza Komendy nasuwa się także więcej pytań. Zaprasza Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Czekamy na Wasze komentarze. ⤵Telefony przyjmujemy od godz. 12:12 ☎

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 17 czerwca 2019

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku