°C

Jak rozumiemy prawa mniejszości?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

W wielu polskich miastach środowiska LGBT organizują tzw. marsze równości. W założeniu ma to być demonstracja poparcia dla mniejszości seksualnych i światopoglądowych oraz promocja idei równego traktowania przez prawo np. zrównania praw par homoseksualnych z prawami małżeństw. Podczas tęczowych przemarszy dochodzi jednak do sytuacji, które odbiegają od standardów tolerancji i poszanowania praw innych.

Stało się tak np. w Gdańsku gdzie uczestnicy parodiowali katolickie rytuału i procesje. W Otwartym mikrofonie pytamy Państwa o ocenę zjawiska i granice, które wydają się być przekraczane. Jak rozumiemy kwestie praw mniejszości seksualnych i ich afirmację w przestrzeni publicznej. Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

Zapraszamy do dzielenia się opiniami. Telefonicznie: 68 324 22 55 lub 801 327 462 (linia ulgowa), albo w komentarzach ⤵⤵⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 30 maja 2019

 

Jedna odpowiedź do “Jak rozumiemy prawa mniejszości?”

  1. Dzień dobry jestem przerażona ignorancję i niewiedzą oraz formą wypowiedzi dzwoniących słuchaczy . To wszystko to brzmi jak dyskusja ! przekup na rynku ,mądrość goni inną genialną wypowiedź. Historia świata jest bogata w osiągnięcia i sukcesy ,Tak właśnie sukcesy osób mających takie zapatrywania seksualne . Drażni możliwość adopcji dzieci ,bedą gwałcone ,bo to pedofile ,takie macie pojęcie a kobiety samotne wychowujące dziecko razem z ze swoją matką ,babcią ? Ojcowie samotni ,są też tacy ,którzy wychowują swoje dzieci i co ,tu nie ma problemu ,inni dają radę . Więcej zrozumienia dla innych ,opamiętajcie się .

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.