°C

Jak powinny zachowywać się media obecne na granicy i relacjonujące sytuację?

Otwarty Mikrofon, fot. Pixabay
 

Parlament przyjął ustawę o ochronie granicy państwowej, przewidujący m.in. wprowadzenie ograniczeń w strefie obowiązującego do dziś stanu wyjątkowego. Za było 245 posłów, przeciw 167, a od głosu wstrzymało się 25 osób. Jednym z elementów nowej regulacji była kwestia obecności w strefie przygranicznej dziennikarzy.

Zgodnie z zapisami od dziś na specjalnych zasadach funkcjonować będą przedstawiciele redakcji. Komendant Straży Granicznej będzie mógł umożliwić obecność w zamkniętej strefie, pracownikom mediów. Był to jeden z postulatów opozycji, który po ustaniu stanu wyjątkowego został zrealizowany. Sprawa budzi jednak kontrowersje. Te dotyczą kwestii wolności przekazu, ale również bezpieczeństwa dziennikarzy oraz ryzykach manipulacji czy komfortu pracy służb mundurowych. W Otwartym mikrofonie pytamy Państwa o opinię dotyczącą pracy mediów na granicy. Czy to dobrze, że dziennikarze będą relacjonować sytuację? Jak powinny zachować się na miejscu media?

Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku