°C

„Jak piekarz został saperem” – reportaż Karoliny Kamińskiej w środę po 18.00

12 WBOT
 

Pochodzą z różnych miejscowości m.in Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry czy Wronek. Ruta jest pracownikiem administracyjnym, Bartłomiej dyrektorem regionalnym banku, Dawid tapicerem. Łączy ich służba w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej. Postanowili spróbować swoich sił w mundurze i jak mówią „pójść w kamasze”.

WOT to najmłodsza formacja wojskowa w Polsce. Szkolenie rozłożone jest w czasie, tak by zdobywanie umiejętności i wiedzy wojskowej nie ograniczało dotychczasowej aktywności zawodowej kandydatów. Po 3 latach nauki żołnierz WOT-u mówi jest gotowy do służby. Na starcie na każdego rekruta czeka 16-dniowe szkolenie poligonowe. Tym razem mury 151. batalionu lekkiej piechoty w Skwierzynie przekroczyło 59 kandydatów na żołnierzy.

Foto – Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku