°C

Jak oceniamy służbę zdrowia w czasach pandemii?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Mija rok od wybuchu pandemii koronawirusa. Rok obostrzeń, życia w niepewności, wytężonych działań ze strony ekspertów, rządów na całym świecie i białego personelu, który musi działać w wyjątkowo trudnych warunkach.

W tym szczególnym czasie lekarze, pielęgniarki i cała służba zdrowia są wspierani zarówno finansowo jak i przez różnego rodzaju społeczne akcje, mające uwrażliwić na potrzeby tej grupy zawodowej. Niestety zdarza się, że medycy popełniają błędy.

Przykładem niech będzie ostatnie wydarzenie z Gorzowa, gdzie dopuszczono do wypisania pacjenta ze stwierdzoną demencją, bez uprzedniego poinformowania rodziny. Mężczyzna zgubił się, przez kilka dni był poszukiwany przez setki osób, a w niedzielę wieczorem okazało się, że zmarł, jego ciało znaleziono w okolicy szpitala. Zarząd lecznicy szybko wskazał winnego i zwolnił z pracy lekarza, który miał wypisać pacjenta. Pozostaje jednak pytanie o procedury, które obowiązują w relacjach z pacjentami i zwykłą ludzką przyzwoitość.

To oczywiście skrajny, negatywny przykład, niemniej nasuwa refleksje i pytania. Jakie są Państwa doświadczenia w kontaktach z pracownikami służby zdrowia? Jak oceniacie je przez pryzmat ostatniego roku życia w pandemii? Czy jako pacjenci jesteśmy dobrze traktowani? Czy jest coś czego brakuje nam w kontaktach z medykami? Pyta Janusz Życzkowski

Jak oceniamy służbę zdrowia w czasach pandemii? Radio Zachód

 

Dziś pytamy: Jakie są państwa doświadczenia w kontaktach z pracownikami służby zdrowia? Jak oceniacie je przez pryzmat…

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 23 lutego 2021

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku