°C

Jakie cechy powinien mieć nowy rzecznik RPO?

 

Jest rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego ws. sytuacji prawnej Rzecznika Praw Obywatelskich. Skład sędziowski orzekł, że po zakończeniu 5.letniej kadencji, przedłużenie czasu sprawowania funkcji jest sprzeczne z ustawą zasadniczą.

Rozstrzygnięcie oznacza, że za trzy miesiące Adam Bodnar przestanie pełnić swoją funkcję. W tym czasie parlament ma uporządkować ustawę, która nie rozwiązywała sytuacji, w której politycy nie są w stanie porozumieć się kto ma pełnić tę funkcję. Przypomnijmy, kandydaturę przedstawia Sejm, a zatwierdza Senat, co jak wiemy w obecnym układzie władzy, powoduje oczywiste problemy. Rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego jest ostateczne i daje nadzieję, że nowy rzecznik, będzie miał prawne umocowanie do reprezentowania nas przed wymiarem sprawiedliwości.

Czy urząd Rzecznika Praw Obywatelskich ma dla Państwa znaczenie? Jakie cechy powinna mieć osoba sprawująca funkcję RPO? 

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku