°C

Jak oceniamy program 500+? Czy należy go reformować?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Piąte urodziny świadczenia Rodzina 500+. W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy rocznicę wprowadzenia sztandarowego społecznego programu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, wprowadzała go ówczesna minister rodziny, pracy i polityki społecznej, obecnie lubuska europosłanka, Elżbieta Rafalska.

Głównymi założeniami programu było zahamowanie spadku urodzeń, wzrost dzietności i ograniczenie skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych. Cele te w większości udało się zrealizować i dziś politykom opozycji trudno otwarcie krytykować świadczenie.

W Otwartym mikrofonie pytamy zaś Państwa o to, jak z perspektywy czasu oceniamy program Rodzina 500+. Czy należałoby poddać go reformie? Na ile realne jest, że w przyszłości ktoś mógłby świadczenie zlikwidować? Pyta Janusz Życzkowski.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze.

 

 

Otwarty Mikrofon

Dziś pytamy Państwa: Jak z perspektywy czasu oceniamy program Rodzina 500+. Czy należałoby poddać go reformie? Na ile realne jest, że w przyszłości ktoś mógłby świadczenie zlikwidować? Pyta Janusz Życzkowski.

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 8 kwietnia 2021

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku