°C

Jak oceniamy postawę KE związaną z zatwierdzeniem polskiego planu odbudowy?

Otwarty MIkrofon
 

Komisja Europejska zwleka z zatwierdzeniem polskiego planu odbudowy po pandemii. Komisarz Paolo Gentiloni oświadczył, że KE nie zatwierdzi planu dopóki premier Mateusz Morawiecki nie wycofa wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o rozstrzygnięcie kwestii prymatu Konstytucji RP nad prawem unijnym.

Ten szantaż nie ma najmniejszej podstawy nawet w przepisach unijnych. Nie istnieje bowiem jakikolwiek tryb zezwalający na wstrzymanie pieniędzy w ramach krajowego planu odbudowy po pandemii.

Do tej sytuacji odniósł się dziś wicepremier Jarosław Kaczyński, który podkreślił, że

„Chcemy być w Unii, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem”.

Wyraził również przekonanie, że plan odbudowy zostanie w niedługim czasie zatwierdzony.

W Otwartym Mikrofonie pytamy o to: Jak oceniamy dotychczasową postawę Komisji Europejskiej związaną z zatwierdzeniem polskiego planu odbudowy? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku