°C

Jak oceniamy kondycję polskiej nauki i szkolnictwa wyższego?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Dziś po raz pierwszy jest obchodzony jest Dzień Nauki Polskiej. Z aktualnych danych wynika, że w naszym kraju mamy prawie 82 tys. badaczy, którzy pracują w 645 placówkach naukowych. W Polsce kształci się obecnie ok. 1,2 mln studentów i 39 tys. doktorantów. Z przyczyn demograficznych liczba studentów w Polsce jednak systematycznie spada. W 2016 r. było ich o prawie 100 tys. więcej niż w 2018 roku.

Dwie lubuskie radzą sobie na tym tle nieźle: liczba studiujących rośnie, systematycznie awansują one w ogólnopolskich rankingach. Zabiegając o studentów, uruchomiły w ostatnim czasie wiele nowych kierunków i dokonały inwestycji.

Badania naukowe, współpraca nauki z biznesem i innowacyjność zyskują na znaczeniu w nowoczesnej gospodarce i odmieniane są przez wszystkie przypadki.

W Dniu Nauki Polskiej pytamy; Jak oceniamy kondycję polskiej nauki i szkolnictwa wyższego? Czy lubuskie ośrodki akademickie są na tle kraju atrakcyjne i czy, w Państwa ocenie, zdołają się obronić? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

W Dniu Nauki Polskiej pytamy: jak oceniacie kondycję polskiej nauki i szkolnictwa wyższego? Czy lubuskie ośrodki akademickie są na tle kraju atrakcyjne i czy, w Waszej ocenie, zdołają się obronić?

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 19 lutego 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku