°C

Jak oceniamy kończącą się kadencję Adama Bodnara?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

9 września zakończyła się kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który będzie pełnił ten urząd do czasu wyboru przez Sejm swego następcy.

Krytycy 5-letniego urzędowania Bodnara zarzucają jemu stronniczość i podporządkowanie urzędu jednej światopoglądowej opcji. Przypominają kuriozalne interwencje, jak np. w sprawie pociągu na Woodstock, sposobu zatrzymania mordercy 10-latki w Mrowinach, czy drukarza z Łodzi, który odmówił druku materiałów promujących LGBT.

Obrońcy Adama Bodnara mówią, że w swym działaniu kierował się wyłącznie swym konstytucyjnym umocowaniem, a sytuację w Polsce opisują jako katastrofę praw człowieka, kraj podsłuchów, tortur, ograniczania praw wyborczych i wolności słowa.

Jak oceniamy dobiegający końca czas urzędowania Adama Bodnara? Jakiego rzecznika swoich obywatelskich praw widzielibyśmy na tym stanowisku przez najbliższe pół dekady? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:15 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Jak oceniamy dobiegający końca czas urzędowania Adama Bodnara? Jakiego rzecznika swoich obywatelskich praw widzielibyśmy…

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 15 września 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku