°C

Jak oceniamy działania na rzecz ochrony klimatu?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Negocjacyjny sukces Polski dotyczący dostosowania gospodarki do wyśrubowanych, unijnych norm środowiskowych. Nasz kraj ma mieć indywidualną ścieżkę związaną z dekarbonizacją i osiągnięciem neutralności emisyjnej CO2.

Sprawa była szeroko komentowana. Niemieckie Deutsche Welle mówi o polskim majstersztyku i zabezpieczeniu interesów, prezydent Emanuel Macrone grzmiał, że to nie koniec negocjacji a wtórowała mu krajowa opozycja.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z uznaniem oceniał to, czego dokonał premier Matusz Morawiecki na szczycie UE, wyłączając Polskę z zasady stosowania polityki neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jak powiedział: „To duży sukces, bo uniknęliśmy ogromnego niebezpieczeństwa”.

W Otwartym Mikrofonie pytamy o Państwa ocenę wyników szczytu oraz to, jak oceniamy działania mające na celu ochronę klimatu na ziemi. Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku