°C

Jak oceniamy dokonania Jana Olszewskiego?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

W piątek w wieku 88 lat zmarł Jan Olszewski. W latach 1991-1992 był premierem rządu obalonego w czasie tzw. nocnej zmiany 4 czerwca 1992 r. Olszewski w czasach PRL był obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych. Wystąpił również jako oskarżyciel posiłkowy w procesie zabójców księdza Jerzego Popiełuszki. Dużo później był doradcą ds. politycznych prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Miał krytyczny stosunek do okrągłego stołu. Jako szef rządu opowiadał się między innymi za spowolnieniem prywatyzacji majątku państwowego i za dekomunizacją w ministerstwach obrony narodowej i spraw wewnętrznych. Sprzeciwiał się kompromisowi z ZSRR, by w miejsce lokalizacji rosyjskich baz w Polsce założyć spółki polsko-rosyjskie joint ventures.

Jak oceniają Państwo dorobek Jana Olszewskiego i czas sprawowania przez niego urzędu premiera? Pyta Marek Poniedziałek.

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.

☎ Na Wasze telefony czekamy od godz. 12:12 pod numerami: 68 324 22 55 i 801 327 462. Zachęcamy również do komentowania

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 11 lutego 2019

2 odpowiedzi na “Jak oceniamy dokonania Jana Olszewskiego?”

  1. Zasługi Premiera Olszewskiego są niepodważalne ,szkoda tylko że nie miał szans na faktyczną odbudowę niezawisłości i wielkości Polski . Tylko przykro i żal że , w tysiącletniej historii Polski ,licząc od koronacji Chrobrego ,jako kraj nie jesteśmy jednością , jesteśmy ustawicznie w wewnętrznej wojnie ,nie umiemy znaleźć porozumienia ,przykre . Młode pokolenie ucieka z kraju od tych właśnie swarów i kłótni ,szukając spokojniejszego i zasobniejszego życia ,nie potrafimy się odnaleźć w tej -odzyskanej -wolności.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.