°C

Jak komentujemy rewelacyjny wynik polskiej młodzieży w badaniu PISA?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Według badania PISA przeprowadzonego w 2018 roku umiejętności polskich 15-latków w zakresie rozumienia tekstu, matematyki i nauk przyrodniczych są jednymi z najwyższych na świecie. Nasza młodzież w Europie ustępuje tylko uczniom z Estonii oraz Finlandii.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski komentując te wyniki stwierdził, że „Polska edukacja nie jest taka zła, jak nam się wydaje; spróbujmy doceniać to, co mamy”. Szef ZNP Sławomir Broniarz oraz opozycja przekonują, że dobre wyniki w badaniu PISA, to zasługa systemu edukacyjnego, w którym funkcjonowały zlikwidowane już gimnazja. Tymczasem w krajach z lepszymi wynikami, systemy edukacji są różne.

W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód pytamy o to, jak Państwo oceniają dyskusję wokół jakości polskiej edukacji? Czy badania, tak jak PISA, są wymiernym wskaźnikiem jakości polskiej oświaty? Czego w szkole (i wokół szkoły) jest obecnie za dużo, a czego za mało? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Zapraszamy do telefonicznego i komentatorskiego udziału w dzisiejszym Otwartym Mikrofonie❗ Na Wasze telefony czekamy od godz. 12:15 (68 324 22 55 i 801 327 462). Już teraz na ⌨ komentarze

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 4 grudnia 2019

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku