°C

Jak komentujemy pozycję Polski w rankingu demokracji?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

"Polska spada w rankingu demokracji. Wśród 41 krajów OECD i UE zajmujemy 37 miejsce." - informuje dziennik Rzeczpospolita cytując badania ekspertów niemieckiej Fundacji Bertelsmana.

Z rankingu wynika, że Polska spadła aż o 29 miejsc a miały na to wpływ: pogorszenie praworządności, upartyjnienie mediów publicznych, ograniczanie prawa do zgromadzeń, rosnąca brutalność policji, próby kontroli organizacji pozarządowych oraz zmiany w prawie wyborczym.

Obok Polski spadek o dziewięć miejsc odnotowało także USA. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zdaniem autorów raportu niepokojące jest, że mimo spadającej jakości demokracji zaufanie obywateli do rządu wzrosło.

Jak skomentujecie Państwo te informacje. Czy demokracja w Polsce przechodzi kryzys? Czy ranking mówi prawdę o naszej rzeczywistości? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze na naszej stronie www oraz profilu na Facebooku.

Już za chwilę do Waszej dyspozycji telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462. Możecie także komentować na naszej stronie www oraz na FB

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 9 października 2018

2 odpowiedzi na “Jak komentujemy pozycję Polski w rankingu demokracji?”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.