°C

Jak celebrowaliśmy majowe święta?

Otwarty Mikrofon
 

Za nami maraton świąt patriotycznych, którymi tradycyjnie rozpoczyna się maj. Choć tegoroczne tłumne świętowanie pokrzyżowała już po raz drugi pandemia, a w tym roku także nietypowa jak na wiosnę pogoda, w ostatnich dniach nie zabrakło patriotycznych akcentów.

Lubuskie obchody wojewódzkie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się wczoraj w Gorzowie. Uroczystości odbyły się także w innych samorządach naszego regionu. Przed wieloma domami i budynkami zawisły biało-czerwone flagi.

Wczoraj na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie z udziałem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezydentów: Litwy, Estonii, Łotwy i Ukrainy odbyły się uroczystości państwowe. Podpisana została też deklaracja pięciu prezydentów, która pokazała jedność państw naszego regionu. Samo umiędzynarodowienie 3-majowych obchodów, postawiło nasze narodowe święto w zupełnie nowym kontekście.

Jak celebrowaliśmy ten czas? Jakie refleksje przywołują majowe święta i jakie znaczenie mają one dla nas w wymiarze osobistym? A jak oceniamy ich wydźwięk polityczny? Pyta Marek Poniedziałek.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku i Twitterze.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku