°C

JACK SAVORETTI – „Singing To Strangers”

 

Prasa rozpisuje się o nim bardzo trafnie - 'brzmi jak Joe Cocker, wygląda jak Alain Delon'. Jak tu nie dać się takiej kompilacji cech oczarować?!

„Album ‚Singing To Strangers’ jest kolażem moich wspomnień; wszystkiego i wszystkich, którzy na mnie wpłynęli” – tak o swoim nowym longplay’u mówi Jack Savoretti. Producentem krążka jest Cam Blackwood (znany ze współpracy Georgem Ezrą). Jest to kolejny, po pokrytych złotem: ‚Written in Scars’ (2014) i ‚Sleep No More’ (2016) album Jacka. Materiał nagrany został w studiu Ennio Morricone w Rzymie, podczas zeszłorocznego, upalnego lata. W tym legendarnym studiu nagrano również najnowszy klip do singla ‚What More Can I Do’, jako zwieńczenie pracy nad całym materiałem. Na płycie znajduje się 12 nowych utworów, które Jack nagrał ze swoją stałą koncertową ekipą muzyków: Pedro Vito i Sam Lewis (gitary), Sam Davies (bas), Jesper Lind (perkusja) oraz Nikolai Torp (klawisze).

Tytuł albumu ‚Singing to Strangers’ nie jest przypadkowy. „To moja praca – śpiewanie dla nieznajomych!” – tłumaczy Jack – „Na tym w sumie spędziłem większość mojego obecnego życia. Oczywiście, gdy występujesz wśród przyjaciół, rodziny czy fanów, możesz do pewnego stopnia zaśpiewać wszystko. Nieznajomi potrzebują połącznia czegoś co ich wzruszy i przekona.”

Warto wspomnieć, że na nowym albumie pojawi się dwóch współautorów. Jednym z nich jest Bob Dylan! Do współpracy z Dylanem doszło dzięki amerykańskiemu managerowi Dylana, który był w posiadaniu tekstów.

Bob dał zielone światło by teksty trafiły do Jacka, by mógł dopisać do nich muzykę. Prawdopodobnie, Dylan słyszał wcześniej „cover” swojej piosenki,
w wykonaniu Savorettiego ‚Nobody ‘Cept You on Written In Scars’ – nigdy niewydanego wcześniej i zapomnianego utworu, który Jack znalazł w studiu Jackson Browne. Drugą gwiazdą na albumie jest Kylie Minogue, z którą Savoretti skomponował ‚Music’s Too Sad Without You’!

Lista piosenek:

1. Candlelight
2. Love is on the Line
3. Dying for Your Love
4. Better Off Without Me
5. What More Can I Do?
6. Singing to Strangers (Interlude)
7. Youth & Love
8. Touchy Situation
9. Greatest Mistake
10. Things I Though I’d Never Do
11. Going Home
12. Music’s Too Sad Without You

/Dream Music

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku