°C

JACK SAVORETTI – „Singing To Strangers”

Prasa rozpisuje się o nim bardzo trafnie - 'brzmi jak Joe Cocker, wygląda jak Alain Delon'. Jak tu nie dać się takiej kompilacji cech oczarować?!

„Album ‚Singing To Strangers’ jest kolażem moich wspomnień; wszystkiego i wszystkich, którzy na mnie wpłynęli” – tak o swoim nowym longplay’u mówi Jack Savoretti. Producentem krążka jest Cam Blackwood (znany ze współpracy Georgem Ezrą). Jest to kolejny, po pokrytych złotem: ‚Written in Scars’ (2014) i ‚Sleep No More’ (2016) album Jacka. Materiał nagrany został w studiu Ennio Morricone w Rzymie, podczas zeszłorocznego, upalnego lata. W tym legendarnym studiu nagrano również najnowszy klip do singla ‚What More Can I Do’, jako zwieńczenie pracy nad całym materiałem. Na płycie znajduje się 12 nowych utworów, które Jack nagrał ze swoją stałą koncertową ekipą muzyków: Pedro Vito i Sam Lewis (gitary), Sam Davies (bas), Jesper Lind (perkusja) oraz Nikolai Torp (klawisze).

Tytuł albumu ‚Singing to Strangers’ nie jest przypadkowy. „To moja praca – śpiewanie dla nieznajomych!” – tłumaczy Jack – „Na tym w sumie spędziłem większość mojego obecnego życia. Oczywiście, gdy występujesz wśród przyjaciół, rodziny czy fanów, możesz do pewnego stopnia zaśpiewać wszystko. Nieznajomi potrzebują połącznia czegoś co ich wzruszy i przekona.”

Warto wspomnieć, że na nowym albumie pojawi się dwóch współautorów. Jednym z nich jest Bob Dylan! Do współpracy z Dylanem doszło dzięki amerykańskiemu managerowi Dylana, który był w posiadaniu tekstów.

Bob dał zielone światło by teksty trafiły do Jacka, by mógł dopisać do nich muzykę. Prawdopodobnie, Dylan słyszał wcześniej „cover” swojej piosenki,
w wykonaniu Savorettiego ‚Nobody ‘Cept You on Written In Scars’ – nigdy niewydanego wcześniej i zapomnianego utworu, który Jack znalazł w studiu Jackson Browne. Drugą gwiazdą na albumie jest Kylie Minogue, z którą Savoretti skomponował ‚Music’s Too Sad Without You’!

Lista piosenek:

1. Candlelight
2. Love is on the Line
3. Dying for Your Love
4. Better Off Without Me
5. What More Can I Do?
6. Singing to Strangers (Interlude)
7. Youth & Love
8. Touchy Situation
9. Greatest Mistake
10. Things I Though I’d Never Do
11. Going Home
12. Music’s Too Sad Without You

/Dream Music

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.