°C

IPN wspiera budowę pomnika

Fot. A. Steciąg
 

Instytut Pamięci Narodowej dofinansuje budowę pomnika ks. Kazimierza Michalskiego.

W zielonogórskim magistracie podpisano umowę w tej sprawie między IPN, władzami miasta i parafią konkatedralną pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej.

Przewiduje ona, że Instytut Pamięci Narodowej przeznaczy 85 tys. złotych na wykonanie i odlew pomnika, parafia przekaże teren pod jego budowę, a miasto sfinansuje koszty związane m.in. z organizacją uroczystego odsłonięcia monumentu w trakcie obchodów 60. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich:

 

Dodajmy, że popołudniu przedstawiciele władz Zielonej Góry pojechali do Krakowa, aby obejrzeć i zatwierdzić wstępny odlew pomnika ks. Michalskiego. Odsłonięcie monumentu planowane jest na 30 maja przyszłego roku, czyli dokładnie w 60. rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku