°C

Iłowa ma karetkę pogotowia ratunkowego

foto Marek Turowski
 

Po Nowogrodzie Bobrzańskim przyszedł czas na Iłowę. Dziś otwarty został tam podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Na pewno skróci to dojazd karetki do mieszkańców gmin Iłowa, Gozdnica, Przewóz i Wymiarki

Rozmowy samorządowców z władzami wojewódzkimi trwały już od wielu lat, ale nie przyniosły oczekiwanych efektów. I dopiero na wniosek władz województwa lubuskiego, obecny Rząd podjął decyzję o utworzeniu zespołu. Do tego przedstawiciele władze gmin Iłowa, Gozdnica, Wymiarki i Przewóz  oficjalnie przekazali żarskiemu szpitalowi ambulans, który będzie stacjonował w Iłowej. Pojazd kosztował samorządy ponad 300 tysięcy złotych. Relacja Marka Turowskiego.
 
 
Obecnie na terenie województwa lubuskiego funkcjonują 52 zespoły ratownictwa medycznego, co pod względem nasycenia karetkami pogotowia ratunkowego, czyni województwo lubuskie najlepszym w Polsce.

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku