°C

Iłowa ma karetkę pogotowia ratunkowego

foto Marek Turowski

Po Nowogrodzie Bobrzańskim przyszedł czas na Iłowę. Dziś otwarty został tam podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Na pewno skróci to dojazd karetki do mieszkańców gmin Iłowa, Gozdnica, Przewóz i Wymiarki

Rozmowy samorządowców z władzami wojewódzkimi trwały już od wielu lat, ale nie przyniosły oczekiwanych efektów. I dopiero na wniosek władz województwa lubuskiego, obecny Rząd podjął decyzję o utworzeniu zespołu. Do tego przedstawiciele władze gmin Iłowa, Gozdnica, Wymiarki i Przewóz  oficjalnie przekazali żarskiemu szpitalowi ambulans, który będzie stacjonował w Iłowej. Pojazd kosztował samorządy ponad 300 tysięcy złotych. Relacja Marka Turowskiego.
 
 
Obecnie na terenie województwa lubuskiego funkcjonują 52 zespoły ratownictwa medycznego, co pod względem nasycenia karetkami pogotowia ratunkowego, czyni województwo lubuskie najlepszym w Polsce.
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.