°C

Ile wiemy o ASF? Dzisiaj po 20:00

Dzik w Zielonej Górze w 2013r. Fot Zbigniew Zawada
 

Mam wrażenie, że AFS jest chorobą, która jest w Polsce pewnym tabu.
Ile wiemy o ASF? Tyle, ile gdzieś usłyszymy lub przeczytamy w oficjalnych komunikatach...

Jak zachowuje się zarażony dzik? Dlaczego nie może do lasu wejść ktoś, kto mieszka w mieście? Na czym polega ta choroba, czym się objawia – czy ludzie i ich zwierzęta domowe są w jakiś sposób narażeni?

Drugi aspekt to wzajemne oskarżanie się o to, kto jest odpowiedzialny za pojawienie się ASF.

Dzisiaj po 20:00 w magazynie Między Nami Zwierzętami porozmawiam o ASF z biologiem Zbigniewem Zawadą oraz myśliwym Piotrem Brzozowskim.

Biolog Zbigniew Zawada, który na co dzień uczy o zwierzętach i przyrodzie w Zespole Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie a wcześniej związany był z UZ w Zielonej Górze,  odpowie na trudne pytania o ASF, ale też w naszej rozmowie pojawi się wątek karpia ze świątecznego stołu…

W audycji także Piotr Brzozowski, rzecznik i członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze – który opowie o prośbie PZŁ do organizacji działających na rzecz środowiska i zwierząt – o pomoc przy poszukiwaniach dzików. Pismo różnie odbierane jest przez środowisko samych myśliwych…Kto na nie odpowie? Które ze stowarzyszeń przyłączy się do poszukiwań padłych dzików?

Posłuchaj rozmowy:

 

W stałych cyklach:

Po 21:15 „Co w kocie piszczy” o kotach i rybach behawiorystka i autorka książek – Małgorzata Biegańska-Hendryk

Posłuchaj mini wykładu:

 

 

i o 21:45 „Opowieści dzikiej treści” Piotra Dziełakowskiego o żurawiach i przyrodzie.

 

 

4 grudnia 2019

magazyn Między Nami Zwierzętami

w każdą środę od 20:00 do 22:00

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku