°C

I Serce Ściska…

W TWOJEJ SPRAWIE
Justyna Rapicka – Radio Zachód 103 i 106 FM

fot. Justyna Rapicka (archiwum)

O podjęcie działań w tej sprawie apelowali już niemal wszyscy: burmistrz, radni i mieszkańcy. Kargowianie powołali nawet Komitet Walki o Obwodnicę i już wiele razy, w ramach protestu, blokowali drogę krajową nr 32, która przebiega przez miasteczko. Dziennie przejeżdża tędy nawet kilkaset tirów – twierdzą mieszkańcy

 W lutym  Ministerstwo Infrastruktury  zaprezentowało program budowy 100 obwodnic. Na liście znalazło się 7 miejscowości z województwa lubuskiego, jednak nie ma wśród nich Kargowej. Zamiast tego, obwodnica ma być wybudowana w pobliskim Żodyniu (woj. wielkopolskie), wsi położonej nieopodal, liczącej 700 mieszkańców.

Mieszkańcy, którym od 2008 roku obiecywano obwodnicę poczuli się zawiedzeni, bo w związku z projektem wyłączono z użytkowania rolnego i leśnego pas o szerokości 70 metrów i długości 7,5 km, o powierzchni 57,5 ha. na przygotowanie dokumentacji, prace geodezyjne i badania archeologiczne wydano prawie 6 mln. zł.

Co dalej?

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku