°C

I co z tą drogą?

W TWOJEJ SPRAWIE
Jest to opowieść o małej drodze w przepięknej wsi, która w 2015 roku po raz pierwszy jako bohaterka pojawiła się w audycji W Twojej Sprawie.
Od zakończenia II wojny światowej mieszkańcy Górzykowa  zabiegali o połączenie drogowe z Cigacicami i z Zieloną Górą. Odcinek ten ma istotne znaczenie również dla mieszkańców Trzebiechowa, Głuchowa, Borka, Radowic, Głębokiej, Swarzynic, Ledna, Ostrzyc, Gębic i Mieszkowa.
Do wsi, pięknie położonej nad Odrą i Obrzycą przyjeżdżają najważniejsze osoby w państwie, organizowane są międzynarodowe szkolenia, krajowe i regionalne spotkania urzędników – dla nich droga była utwardzana na jedną, dwie doby. Potem wszystko wracało do poprzedniego stanu stanu.  Pomimo wielu składanych obietnic przez  poprzednie władze samorządowe, akcji protestacyjnej – droga w całości nie powstała. 
Podobny obrazPodobny obrazPodobny obraz
Znalezione obrazy dla zapytania górzykowo droga
droga w orzykowie Polskie Radio Zachód 6 lipca 2020
 Teraz powstało ok. 700 metrów drogi w dwóch odcinkach . Na początku i na końcu wsi po 350 m. Problemem jest,  oprócz byle jakiego położenia płyt – narzucany na poboczach drogi tłuczeń. Wydano na to 300 tys. złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku