°C

I co z tą drogą?

W TWOJEJ SPRAWIE
Jest to opowieść o małej drodze w przepięknej wsi, która w 2015 roku po raz pierwszy jako bohaterka pojawiła się w audycji W Twojej Sprawie.
Od zakończenia II wojny światowej mieszkańcy Górzykowa  zabiegali o połączenie drogowe z Cigacicami i z Zieloną Górą. Odcinek ten ma istotne znaczenie również dla mieszkańców Trzebiechowa, Głuchowa, Borka, Radowic, Głębokiej, Swarzynic, Ledna, Ostrzyc, Gębic i Mieszkowa.
Do wsi, pięknie położonej nad Odrą i Obrzycą przyjeżdżają najważniejsze osoby w państwie, organizowane są międzynarodowe szkolenia, krajowe i regionalne spotkania urzędników – dla nich droga była utwardzana na jedną, dwie doby. Potem wszystko wracało do poprzedniego stanu stanu.  Pomimo wielu składanych obietnic przez  poprzednie władze samorządowe, akcji protestacyjnej – droga w całości nie powstała. 
Podobny obrazPodobny obrazPodobny obraz
Znalezione obrazy dla zapytania górzykowo droga
 Teraz powstało ok. 700 metrów drogi w dwóch odcinkach . Na początku i na końcu wsi po 350 m. Problemem jest,  oprócz byle jakiego położenia płyt – narzucany na poboczach drogi tłuczeń. Wydano na to 300 tys. złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.