°C

Pierwsza pomoc dla policyjnych czworonogów i nie tylko

KMP Zielona Góra
 

Policyjne psy tak samo jak policjanci są narażone podczas działań na wypadki, mogą zostać ranne czy zaatakowane przez przestępców albo inne zwierzęta, więc tak samo jak ludzie potrzebują pierwszej pomocy. We Wrocławiu powstał autorski program szkoleniowy pierwszej pomocy dla psów.

 Z programem tym mogli zapoznać się kilka tygodni temu zielonogórscy policjanci – przewodnicy psów, którzy podczas szkolenia ćwiczyli badanie wstępne, zakładanie opatrunków i tamowanie krwotoków.
Pamiętajmy, policyjne psy to dla swoich opiekunów oddani, wierni partnerzy i właśnie opiekunom zależy najbardziej na tym, aby w sytuacjach kryzysowych pomóc czworonożnym przyjaciołom fachowo i profesjonalnie zanim trafią pod opiekę weterynarza.
Ale przecież pierwszej pomocy często potrzebują także psi cywile, nasi prywatni podopieczni. O tym właśnie będziemy mówić 10. 07. 2019r. podczas najbliższej audycji Między Nami Zwierzętami.
Naszymi gośćmi będą aspirant sztabowy Tomasz Stępień z KMP Wrocław, twórca autorskiego programu szkoleniowego pierwszej pomocy dla psów, właściciel psa Bono, prawdziwy pasjonat, ratownik weterynaryjny i instruktor, Tomasz Krakowiak, policyjny przewodnik psów i właściciel Roxi, która wraz z Bono była poddawana pokazowym zabiegom podczas szkolenia oraz Ewa Burda, technik weterynarii, która prowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, dla Związku Kynologiczngo, dla psich cywili.

Za kwadrans 22.00 tradycyjnie  kolejna fascynująca opowieść Piotra Dziełakowskiego:

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku