°C

„Historia pewnej piosenki”- posłuchaj reportażu Elżbiety Wozowczyk-Leszko

J.NAGÓRSKA
 

Julia Nagórska jest uczennicą VIII klasy szkoły podstawowe w Zielonej Górze. Pisze wiersze i śpiewa. Zachęcona pomysłem prowadzącej zajęcia wokalne Nataszy Smirnowej, postanowiła z pomocą mamy napisać piosenkę.

Wielu nauczycieli, instruktorów i trenerów w przeróżny sposób stara się motywować dzieci i młodzież do działania, aby nie popadała w zniechęcenie. Nic zatem dziwnego, że prawie roczna praca nad tekstem, melodią i interpretacją utworu przyniosły tak wielkie efekty. Już od ponad roku doświadczamy wielu emocji związanych pandemią. Do tego  ograniczone kontakty z rodzin , przyjaciółmi i ciągłe poczucie zagrożenia. Szkoła on line, odwołane zajęcia artystyczne, sportowe i inne aktywności, które dawały radość i rozwijały zainteresowania. Ta piosenka rozpoczęła swoją wędrówkę „w sieci’ niosąc uśmiech i nadzieję.

Posłuchaj audycji.

realizacja: Paweł Słoniowski

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku