°C

Gminy dostały pieniądze na nawadnianie boisk

fot. samorządowy portal gminy Santok
 

18 gmin z całego województwa lubuskiego otrzymało dziś pieniądze na inwestycje związane z nawadnianiem boisk piłkarskich.

Pół miliona złotych na ten cel przekazano z budżetu województwa. Zainteresowanie gmin tego typu wsparciem było jednak o wiele większe, bo wnioski o dotacje złożyło ponad 30 gmin.

Jak podkreślano na dzisiejszym podpisaniu umów, to tylko pokazuje skalę problememu, z jakim próbują sobie poradzić kluby piłkarskie i samorządy lokalne:

Dodajmy, że pieniądze na nawadnianie boisk, to nie jedyne wsparcie lubuskiej piłki nożnej ze strony władz województwa. W ciągu ostatnich trzech lat samorząd lubuski przekazał na rzecz lokalnych klubów piłkarskich ok. 600 tys. złotych dotacji. Skorzystało z nich ponad 50 drużyn występujących w najniższych klasach rozgrywkowych.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku