°C

Gala zakończenia 50. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie

Fot. A. Steciąg
 

Niemal 180 seansów i ponad 200 zaprezentowanych filmów, koncerty, spotkania z twórcami i dyskusje o współczesnym kinie - w Łagowie zakończyła się w ten weekend 50-ta edycja Lubuskiego Lata Filmowego, najstarszego festiwalu filmowego w Polsce. Jubileuszową edycję imprezy udało się zorganizować mimo nagłej śmierci wieloletniego dyrektora i organizatora festiwalu Andrzeja Kawali.

Po raz kolejny zdobywcą Złotego Grona został film z Czech, a w gronie laureatów znalazł się też film animowany – pierwszy taki obraz dopuszczony do konkursu głównego w 50-letniej historii festiwalu.

Uroczysta gala rozdania nagród i zamknięcia Lubuskiego Lata Filmowego odbyła się w sobotę w łagowskim amfiteatrze. Poprowadzili ją Wojciech Olszewski i Grzegorz Potęga, a był na niej również nasz wysłannik na tym festiwalu Artur Steciąg:

Przypomnijmy, że Radio Zachód było patronem medialnym 50. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, a pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych w trzech konkursach znajdziecie tutaj, a rozmowy z gośćmi i jurorami festiwalu tu.

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku