°C

Gala Reportażu i Dokumentu Radiowego

R.Jurga

W czwartek o 19.00 w sali Filharmonii Zielonogórskiej

 

   W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości po latach zaborów, Radio Zachód S.A organizuje specjalny ogólnopolski konkurs dziennikarski  na najlepszy reportaż, dokument radiowy poruszający temat  polskiej drogi do niepodległości. Jednocześnie wpisuje się on w obchody jubileuszu 65 rocznicy powstania Radia Zachód. Konkurs odbywa się pod honorowymi patronatami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Mediów Narodowych i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Pragniemy w ten sposób uczcić doniosłą rocznicę promując tematykę niepodległościową i postawy patriotyczne  w naszym radiowym środowisku, poprzez docenienie dotychczasowej pracy reportażystów i zachęcanie do podejmowania nowych programowych wyzwań. Chcemy też  stworzyć wspólną ofertę do wykorzystania w programach rozgłośni regionalnych i centralnych Polskiego Radia. Konkurs jest autorskim projektem reportażysty i kierownika Redakcji Reportażu Radia Zachód Cezarego Galka, który podczas jego organizacji pełni funkcję sekretarza całości i reżysera koncertu Galowego- dbając o właściwe przygotowanie projektu i jego przebieg.

  Do konkursu zgłoszono 47 audycji. Reportaże oceniło Jury do którego prac zaprosiliśmy gwarantujące wyskoki poziom merytoryczny werdyktu znane i uznane reportażystki: Janinę Jankowską, Irenę Piłatowską i Annę Sekudewicz, prof. Janusza Kaweckiego z KRRiT i Barbare Miczko-Malcher z SDP. Spotkanie odbyło  się na początku września w siedzibie SDP w Warszawie.  

   Koncert Galowy połączony z wręczeniem nagród 10-ciu finalistom z całego kraju odbędzie się w czwartek w Sali Filharmonii Zielonogórskiej . Wystąpi legendarny polski muzyk instrumentalista, założyciel i lider grupy SBB Józef Skrzek, który obok swoich najlepszych kompozycji wykona przygotowaną wraz z Cezary Galkiem suitę radiową pt. ”W drodze do Niepodległej”,  złożoną z fragmentów nominowanych do finału konkursu audycji. Będzie to forma artystycznej prezentacji autorów i ich dzieł przed ogłoszeniem werdyktu Jury.

Planujemy, że podczas Gali Głos zabiorą:

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Bp Tadeusz Lityński, 

Członek KRRiT prof. Janusz Kawecki,

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński,

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak,

Prezes Radia Zachód S.A Piotr Bednarek.

Po wręczeniu nagród rozpocznie się koncert w wykonaniu Józefa Skrzeka.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka