°C

Francuzi dziękują polskim himalaistom. Z owacją, na stojąco

Krzysztof Wielicki, Adam Bielecki, Elisabeth Revol w Grenoble. Fot. Kasia Biernacka
 

Wczoraj w Grenoble królowali polscy himalaiści.

Tysiące Francuzów, dla których po uratowaniu ich rodaczki Elisabeth Revol na ośmiotysięczniku Nanga Parbat, polscy himalaiści są bohaterami, zgotowało owacje na stojąco dla Krzysztofa Wielickiego, Adama Bieleckiego, a także filmu „Ostatnia góra”  w reż. Dariusza Załuskiego. To historia zimowej wyprawy Polaków na K2 i akcji ratunkowej po Revol.
 
Pokazano również film „Mama” w reż. Wojciecha Kozakiewicza, opowiadający o jednej z najbardziej utytułowanych wspinaczek polskich  – Kindze Ociepce-Grzegulskiej, Francuzi mogą obejrzeć również wystawę o Jerzym Kukuczce.
To wszystko w ramach Polskiego Dnia w Grenoble, gdzie odbywa się jedna z największych imprez górskich w Europie. Polski akcent przygotowali Festiwal Górski w Lądku-Zdroju (Polish Mountain Festival) i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku