°C

Forum Szkół Promujących Zdrowie

Fot. A. Steciąg
 

Jak wygląda promocja zdrowego stylu życia w lubuskich szkołach i przedszkolach? Co można zrobić, aby zachęcić do tego uczniów i ich rodziców? M.in. o tym dyskutowano w Zielonej Górze w trakcie Forum Szkół Promujących Zdrowie.

Bogusława Breitkopf z zielonogórskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli podkreśla, że do ogólnopolskiej sieci szkół promujących zdrowie przystępuje w naszym regionie coraz więcej placówek edukacyjnych.

Obecnie, w całym województwie lubuskim, jest ich ok. 200 – i to zarówno szkół podstawowych, jak i przedszkoli:

 

Dodajmy, że dziś w Warszawie odbyło się ogólnopolskie Forum Szkół Promujących Zdrowie, w trakcie którego najaktywniejsze i najbardziej wyróżniające się placówki – w tym także szkoły i przedszkola z województwa lubuskiego – odebrały certyfikaty krajowe potwierdzające ich dotychczasowe działania związane z promocją zdrowia.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku